
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 500 µm |
| Thickness | 0.65 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Voltage | 50 V |
| Max Length | 1.05 mm |
| Max Width | 550 µm |
| Min Length | 950 µm |
| Min Width | 450 µm |
| Max Thickness | 550 µm |
| Min Thickness | 450 µm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 65878
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.01505 | $0.15050 |
| 50 | $0.01105 | $0.55250 |
| 100 | $0.00812 | $0.81200 |
| 500 | $0.00624 | $3.12000 |
| 1000 | $0.00504 | $5.04000 |
| 3000 | $0.00435 | $13.05000 |
| 5000 | $0.00376 | $18.80000 |
| 10000 | $0.00316 | $31.60000 |
